Kilka słów o firmie

Biuro Architektoniczno-Konstrukcyjne „ARCHIKON” powstało w 2007 roku i jest kontynuacją twórczosci i postrzegania przestrzeni przez firmę Zakład Usług Inwestycyjnych Zbigniew Maciejewski powstałą w 1989 roku.
Pracownia zajmuje się kształtowaniem przestrzeni w szerokim zakresie projektowym. Zajmujemy się projektowaniem dużych inwestycji użyteczności publicznych, obiektów sportowych, obiektów przemysłowych, obiektów zabytkowych, projektami domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, budynków mieszkalnych. Archikon to nie tylko projekty obiektów architektonicznych, to także hale przemysłowe, wieże technologiczne, ale i wnętrza prywatne i komercyjne, projekty krajobrazu, zieleni, małej architektury oraz świadectwa charakterystyki energetycznej i audyty energetyczne. Posiadamy odpowiednie doświadczenie i uprawnienia, także współpracujemy ze stałą grupą projektantów instalacji sanitarnych i wodnokanalizacyjnych, projektantów instalacji gazowych i elektrycznych oraz wykonawców. Wszystko po to, aby zająć się klientem kompleksowo i spełnić jego oczekiwania.
W procesie projektowym kierujemy się indywidualnymi oczekiwaniami klienta oraz oryginalnymi propozycjami, doświadczeniem i wiedzą zdobytą przez naszych pracowników. Efektem każdego zlecenia jest projekt satysfakcjonujący i spełnijący oczekiwania obu stron.
Przy tworzeniu obiektu kierujemy się i staramy połączyć kształt, funkcję, materiał i fakturę w zgodzie z otaczającym go otoczeniem i krajobrazem. Każdy projekt jest inny i ma indywidualne rozwiązania funkcjonalne, staramy się wypracować pewną formę, detal wedle oczekiwań inwestora. Materiał jak i faktura, także dopasowujemy do potrzeb klienta jak i powstałej formy. Wprowadzamy nowe ciekawe materiały, jak i nowości konstrukcyjne. Uczestniczymy w pełnym cyklu inwestycyjnym, a po wykonaniu i w miarę potrzeb uzgodnieniu kompleksowej dokumentacji podejmujemy się nadzorów autorskich (ale nie tylko) co jest gwarancją realizacji zgodnie z zamierzeniami projektanta i inwestora.
Na naszej stronie internetowej prezentujemy Państwu kilka przykładowych projektów i realizacji, będących wyznacznikiem stylu i estetyki oraz świadectwem jakości naszych usług.
emp1
emp2
emp3